Endodonti (Kanal Tedavisi)

 

Hastalarımız açısından, diş tedavisi işlemleri arasında en korkulanı kanal tedavisidir. Polikliniğimizde en son radyolojik tekniklerle desteklenen tedavilerde hem hızlı sonuç alıp hem de hastalarımızın korkularını yenmeyi amaçlamaktayız.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tedavi Yöntemleri

 

Kanal tedavisi lokal, anestezi altında yapılır ve ağrı duyulmaz. Dişin ağızda görünen kuron kısmından dişin sinir tabakasına (pulpa) açılan bir oyuktan (kavite) dişin çene kemiği içindeki kök kısmına giriş yapılır.Dişin sinirleri kök kısmındaki kanallarda bulunur. Dişlerimiz 1,2,3 kanallı olabilir, hatta bazı dişlerimizde normalden fazla sayıda kanal bulunur.

Kanal tedavisi işlemi sinirlerin alınması, kanalların şekillendirilip mikroorganizmalardan arındırılması ve daha sonrasında genişletilmiş kanalların doldurulması işlemidir. Daha sonra dişin kuron kısmına harabiyetin büyüklüğüne göre restorasyon yapılır ve dişin estetik ve fonksiyonel olarak devamlılığı sağlanır.

 

Diş Hastalıkları Tedavisi