Estetik kaygıdan uzak dişler için...

Tam Seramik Veneer

 

TAM SERAMİK VENEER

Tam Seramik Nedir?

Tam porselen, tam seramik, full porselen, empress, emax gibi adlar aynı şeyi temsil etmektedir. Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında Laminate Veneer, Zirkonyum uygulamaları ile birlikte en çok tercih edilen tedavi seçeneğidir.

Bu kaplamalar isimlerinde de belirtildiği gibi tek cins malzeme yani tamamen porselenden üretilir. Zirkonyum için bahsettiğimiz gibi bir altyapı tabakası yoktur. Temeli yüksek basınç ile sıkıştırılarak güçlendirilen, kristal yapılı seramik çekirdektir. Üzerine yine cam seramik yığılması ile renk geçişleri ve estetik tamamlanır.

Maksimum ışık geçirgenliği ve tamamen kristalize yapısı ile doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilen kaplamalardır. Ön bölge tek diş restorasyonları gibi renk uyumu kritik, estetik kaygı ve beklenti yüksek olan durumlarda en doğal diş kaplaması olarak tercih edilir. Transparanlık düzeyi, katman renkleri detaylı olarak seçilebilir. Eksik dişlerin olduğu durumda yeterli direnç sağlamayacakları için tercih edilmezler. Büyük azılar bölgesinde tercih edilip edilmemesi; kişinin çene ilişkisine, parafonksiyonel alışkanlıklarına ve çiğneme analizine göre değerlendirilir.

Ortodonti

Ortodontik tedavi, dişlerin birbirleriyle ve kendi aralarındaki uyumsuzluğunu düzeltmeyi amaçlar.

Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliğinde akla gelen ilk kavramlardan biri multidisipliner bir yaklaşım olan ''Gülüş Tasarımı''dır.

Dental Veneer

Lamina Diş Kaplamaları, Zirkonyum Diş Kaplamaları, Tam Seramik Diş Kaplamaları estetik tedavilerdir.

Dental İmplant

Daha güvenilir, daha estetik, daha kalıcı ve çok ideal bir yöntem olan "Dental İmplant Yöntemi"

Dental sağlığınız ile ilgili 
bize ulaşın


Bize mesaj gönderin:

 

 

+90 212 470 48 03
Mehmet Akif Mah. Aşık Veysel Cad. Hazar Sok. No: 1/4 İkitelli, İstanbul